دلالان در کمین صید ماهی های درشت از بازار مسکن!

Admin سه شنبه، 21 بهمن 1399; 0

املاک صدف خاوران

دلالان در کمین صید ماهی های درشت از بازار مسکن!

تخفیفهایی که این روزها برخی سازندگان و مالکان آپارتمان ارایه می دهند بیش از آنکه به نفع خریداران واقعی باشد، بازار بخر و بفروشها را گرم کرده و بنا به گفته واسطه های ملکی، دلالان هوشیارتر از گذشته در کمین فایلهای زیر قیمت هستند.

به گزارش ایسنا، تعداد فایلها در بازار مسکن  افزایش یافته و این مساله به کاهش قیمتهای پیشنهادی منجر شده است. مقطع کنونی فضا را برای سوءاستفاده برخی سفته بازان و سرمایه گذاران فراهم کرده است تا از این بازار، ماهیهای درشت صید کنند.

شهرک خاوران

دلالان در کمین صید ماهی درشت از بازار مسکن

خرید و فروش ملک

مهارت داشتن در خرید و فروش املاک در مدت زمان کوتاه و بازاریابی در این شغل یک استعداد ذاتی و نهادینه در هر فرد نیست ، این مهارت با آموزش و تجربه بدست می آید.  امروزه با فراهم شدن بستر های فضای مجازی امکان خرید و فروش ملک برای هر شخص به صورت مستقل فراهم شده است و هر فرد حتی با دانش کم می تواند وارد این حوزه شود. سایت های درج آگهی املاک و مستغلات در دهه اخیر بسیار مورد استقبال واقع شده اند.

از طرفی با افزایش استفاده روزانه از موبایل و اینترنت، اولین جایی که افراد به دنبال رفع نیاز خود هستند، فضای آنلاین و سایت های اینترنتی است. از این رو ثبت آگهی در سایت های املاکی از راه های موثر در خرید و فروش املاک و مستغلات است.

لبته بعضی از فروشندگان مثل همیشه سعی در القای این فرضیه دارند که قیمتها جهش سنگینی خواهد داشت اما نشانه هایی از تحقق این ادعا دیده نمی شود. بازار ارز به عنوان متغیر مهم تاثیرگذار در بازار ملک به آرامش رسیده و حجم تقاضا برای خرید آپارتمان نیز نسبت به روند درازمدت به طور محسوسی کاهش یافته است. با وجود آنکه در یک ماه اخیر معاملات ۳۸ درصد بالا رفته، نسبت به دی ماه پارسال افت ۶۷ درصدی را نشان می دهد. وضعیت کسادی در سایر بازارها مثل بورس، خودرو و طلا نیز وجود دارد و به نظر می رسد فعالان این بازارها در انتظار انتخابات ریاست جمهوری ایران و وضعیت آینده توافقات سیاسی با کشورهای ۱+۵ هستند.

باوجودآنکه بازار مسکن برای دهه‌ها در اختیار سفته‌بازان و سرمایه‌گذاران قرار داشته تاکنون قانون و سازوکار مشخصی برای مقابله با این فرآیند وجود نداشته است. البته قانون مالیات بر خانه‌های گران‌قیمت قرار بود از امسال اجرایی شود که طبق آمار دیوان محاسبات مجلس، تحقق مالیاتی در این بخش طی هشت‌ماهه ابتدای امسال صفر بوده است. مالیات بر عایدی مسکن نیز که زمزمه‌های آن از سال ۱۳۹۷ شنیده می‌شود هنوز به تصویب نرسیده است. قانون مالیات بر خانه‌های خالی نیز که پس از تصویب مجلس اخیراً به تایید شورای نگهبان رسیده، در انتظار اجرا از سوی سازمان امور مالیاتی است تا شاید مقداری در تبدیل بازار مسکن از حالت سرمایه‌ای به حالت مصرفی تأثیرگذار باشد.

مشاوراملاک صدف خاوران مشاور مورد اعتماد شما در شهرک خاوران و مناطق اطراف

دیدگاه ها

    اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاه خود را بیان کنید