سرمایه گذاری در بازار ملک

Admin سه شنبه، 25 آذر 1399; 0

سرمایه گذاری در بازار ملک

نکاتی که قبل از سرمایه‌گذاری در “بازار مسکن” باید بدانید!

سرمایه گذاری در مسکن یکی از معمول‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در ایران است. به جهت اطمینان کامل و صددرصدی کاربران به رشد قیمت مسکندر درازمدت این روش سرمایه گذاری تبدیل به روشی امن برای حفظ ارزش سرمایه‌های مردم شده و ازاین‌رو هر فردی بسته به میزان توانایی مالی خود سرمایه‌های انباشته خود را تبدیل به مسکن میکند. بازار مسکن نیز در سال‌های گذشته اثبات کرده است که قدرت مدیریت سرمایهها را نسبت به نرخ تورم دارا است.

درنتیجه این بازار را می‌تواند یکی از بازارهای اصلی تورم شکن در ایران دانست. با توجه به حساسیت‌های بالای این بازار و افول و صعودهایی که در آن شاهدمی باشیم   تا تحلیلی جامع و کامل را از روند حرکتی قیمت در این بازار معرفی کنیم. استفاده از این ‌روند حرکت قیمت مسکن می‌تواند در انتخاب زمان

مناسب برای ورود به آن تأثیر بسزایی داشته باشد. قبل از سرمایه گذاری بر روی هر کاری بهتر است در مورد آن کار کمی تحقیق کنید. به طور مثال در مناطق مختلف شهر خود بخش های مهمی که قرار استساخته شود مانند دانشگاه، مراکز خرید و … را در یابید و ملک خود را در نزدیکی آنها بنا کنید سپس از تکمیل ساخت آن مناطق به مبلغ ملک شما اضافه میشود.اگر به منطقه ای برخورد کردید که در فصل های مختلف به صورت دائم خرید و فروش بالایی رخ داده است به هیج وجه سرمایه خورد را در آن منطقه به کار نگیرید.چون این نشانه ای در آن منطقه می باشد که این منطقه در هیچ فصلی برای سکونت مناسب نبوده است.

 

فرصت های شغلی و امتیازات در محله مورد نظر را مورد بررسی قرار دهیم .

محله های که دارای فرصت های شغلی رو به رشد هستند و توانایی بالاتری برای جذب افراد دارند و به دنبال آن تعدادافراد بیشتری نیز برای اجاره مسکن و واحد هایاجاره ای موجود هستند.امتیازات محله را مورد بررسی قرار می دهید . اگر زمین انتخابی شما در محله ای قرار بگیرد که از نظر سطح دسترسی به مکان های تفریحیرتبه خوبی دارد ارزش زمین شما به شدت بالا است .

 

مناطقی که آمار جرم در آنها بالاست فراموش کنید .

به آمار جرم و جنایت محله ای که در آن قصد خرید زمین را دارید توجه کنید . در این باره ساکنین محل قابل اعتماد نیستند ئ هیچ یک محل زندگی خود را نا امن بیان نمی کنند. و باید به سراغ آمار جرم و جنایات اخیری که در ان منطقه صورت گرفته است بروید . نکته ای را فراموش نکنید نزدیکی زمین پاسگاه و کلانتری یکی از امتیازات بزرگی بشمار می آید که به نوعی امنیت اقتصادی زمین را برایتان فراهم می سازد .

 

اطلاعاتی در خصوص توسعه های جدید شهری به دست آورید.

بخش برنامه ریزی شهری شهرداری اطعاتی در این خصوص دارند. به این اطلاعات مراجعه کنید و اگر محله انتخابی شما دارای تعداد زیادی از آپارتمان های جدید و پارک ها یا مراکز خرید است و اینکه در حال احداث و برنامه ریزی باشند. قطعا این منطقه دارای رشد بسیار بالای است . سرمایه گذاری در آن دارای ارزش بالایی می باشد .

 

محله هایی با تعداد بالای خانه های اجاره ای و فروشی را از یاد ببرید !

اگر در محله ای به لیست بالایی از خانه های فروشی و یا اجاره ای برخورد کنید و اینکه مورد فصلی باشد یا دائمی .اگر این مسئله دائمی است به هیچ عنوان این منطقه را انتخاب نکنید . چون نشانه این است که این محله برای سکونت جای مناسی نیست.

 

از قیمت های روز اطلاع داشته باشید 

از قیمت های روز در زمینه اجاره بها و مالیات و هزینه های دیگر منطقه اطعات خود را کامل کنید 

 

نکته :هرچند میزان سرمایه، نقش انکار ناپذیری در قدرت مانور سرمایه گذاران مسکن دارد، با اين حال، میزان دانش از بازار به مراتب مهم‌تر از میزان سرمایه است.

 

 

 

دیدگاه ها

    اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاه خود را بیان کنید